Majlinda Kelmendi: Kam pasur probleme gjatë karrierës sime, shumë njerëz u përpoqën të më ndalonin

Majlinda Kelmendi pa asnjë fije dyshimi është sportistja më e mirë e të gjitha kohëve në Kosovë

Ajo ka fituar shumë medalje gjatë karrierës së bujshme të saj ku vlent ë theksohet ajo në Lojërat Olimpikë që u mbajtën në Rio të Brazilit më 2016.

Por, gjatë karrierës së saj kishte edhe njerëz që u përpoqën ta ndalonin atë.

LIG Sport me anë të një video e ka përshkruar karrierën e Majlinda Kelmendit.

Sa medalje i ka fituar në total ajo, çfarë kishte bërë menjëherë pasi e kishte mposhtur në finale rusen Kuziutina, si dhe vlerësimi i Driton Kukës për xhudisten me famë botërore që sot ka edhe një statujë të bronzit në Pejë.

Të gjitha këto mund ti shikoni në videon e mëposhtme.

LIG Sport on Facebook Watch

🎥 🗣”Kam pasur shumë probleme gjatë karrierës sime. Shumë gjëra dhe njerëz që u përpoqën të më ndalonin” 🇽🇰🌟 Por, a ia doli dikush që ta ndalte Majlinda…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *