Pamje ekskluzive – Futbollistët e Maqedonisë uruan shqip kualifikimin në europian!

Maqedonia e Veriut u kualifikua në Kampionatin Evropian për herë të parë në histori.

Pas fitores 0:1 ndaj Gjeorgjisë në finalen e Ligës së Kombeve, skuadra e Igor Angelovskit siguroi kualifikimin në “Euro 2020”.

Kualifikimi solli festë të madhe në ambientet e stadiumit ku u zhvillua ndeshja, në Tblisi por edhe në rrugët e Shkupit.

Futbollistët e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut duke fillaur nga Elif Elmaz dhe të tjerët pranuan që të urojnë qytetarët shqiptar edhe atë në gjuhën shqipe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *