“Telefonuan pòlicinë se po bënim s*ks të zhurmshëm”, çifti e pëson kèq nga fqinjët

Një djalë i ri është i shqetèsuar nga fakti se pòlicia i trokiti në derën e shtëpisë pasi fqinjët ishin ankuar për zhurmën në apartamentin e tij. 28-vjecari i ka dërguar një letër psikologes Deidre duke i kërkuar një mendim ndërsa është i bindur se nuk ka shkaktuar shqetësim për banorët përreth.

Letra: Fqinjët në katin më poshtë telefonuan pòlicinë sepse unë po bëja s*ks të zhurmshëm me të dashurën time. Ata janë në moshë të mesme dhe na injorojnë sa herë na shohin. Unë jam 28 vjec, e dashura ime 26 vjece. Apartmenti ynë është i vogël. Unë dhe e dashura po punojmë nga shtëpia, prandaj ajo ka shkuar në shtëpinë e nënës së saj dhe punon prej aty.

Ajo vinte për takime romantike gjatë izolimit por kjo natën ishte pikërisht pasi u lehtësuan masat. Ne pimë në një klub, më pas vazhduam në shtëpi dhe përfunduam në krevat. Nuk mendoj se ishim të zhurmshëm, por pòlicia u shfaq në derën tonë duke thënë se kishte marrë ankesë.

E dija cilët fqinjë ishin pasi i dëgjova duke lëvizur vërdallë kur u shfaq pòlicia dhe tani ndihem shumë keq.

Deidre: Fqinjët tuaj mund të jenë shqetësuar nga fakti që e dashura jote ka ardhur edhe gjatë izolimit. Përpiquni të izoloni nga zhurmat dhomën tuaj duke vendosur tapet të trashë dhe perde. Më pas dërgoni lule dhe një njoftim duke i kërkuar falje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *