Thaçi shkoi në SHBA për të shfuqizuar Gjykatën Speciale?

Në një postim në Facebook, pjesëtarë të familjes së Haki Imerit, kanë komentuar vizitën e Presidentit Hashim Thaҫi në SHBA. Në këtë postim, kanë pyetur nëse Presidenti Thaҫi u ka treguar zyrtarëve amerikan prej nga kanë ardhur dosjet, pasi askush nuk e di më mirë se sa vetë Thaҫi.

Sipas tyre, a ka qenë kjo vizitë për shfuqizimin e Gjykatës Speciale.

Postimi i plotë:

-thua u ka treguar “zyrtareve” te ketij aktualiteti politik amerikan ish presidenti Thaçi, prej nga erdhen dosjet; se per dosjet , doren ne zemer ,per keto dosjet qe zbarkuan nga qielli me rrufete; askush nuk din e mire se ish presidenti Thaçi…

-cila ishte tema e ketyre “takimeve”😉 ne Shba, a mund te kete qene shfuqizimi i gjykates speciale teme? sepse me kete teme merret qe nje kohe te gjate ish kryeministri i QPK …

-nejse , eshte e qarte se te akuzohesh per krime te ketij dimensioni , ne kete moshe , makthi eshte gje normale, dhe per te shpetuar lekuren gjarpni … siç eshte kuptuar Thaçi po mbeshtet Trumpin ne variantin klandestin..

-sipas sondazheve Joe Biden do t’e fitoi bindshem ndaj Trumpit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *